CROSS TRAINING

to trening siłowo-wytrzymałościowy, którego celem jest mocne przyśpieszenie metabolizmu organizmu oraz budowa ogólnej sprawności i siły fizycznej. Głównym założeniem treningu jest osiągnięcie sprawności w dziesięciu różnych obszarach fizycznych. Należą do nich: wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja i dokładność. Ćwiczenia w ramach treningu wykonuje się w tzw. obwodach, czyli jedno pod drugim, z minimalnymi przerwami między ćwiczeniami. Jest to trening, który skierowany jest do każdego, zarówno do amatorów sportów, chcących zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić swoją sylwetkę,  jak i dla tych, którym sportowy styl życia pozwala nie tylko dbać o figurę, ale wpływa na sposób spędzania wolnego czasu.

CROSS TRAINING jest uniwersalnym programem, odpowiednim dla każdego, niezależnie od poziomu sprawności i doświadczenia.
Podczas treningu samodzielne dopasowujemy go naszych możliwości poprzez modyfikacje czasu wykonania ćwiczenia, ilości powtórzeń lub intensywności. Podczas treningu pracujemy z ciężarem własnego ciała, jak i używamy takich przyrządów jak sztangi, hantle, ciężkie piłki, kettelbell'e, gumy, stepy, lina do crossfitu i inne. Z racji tego iż trening ten przypomina momentami mocny interwał i podnosi tętno do wysokich poziomów - jest on bardzo efektywny pod kątem spalania tkanki tłuszczowej (po dobrze wykonanym treningu metabolizm utrzymuje się na podwyższonym poziomie do 48h), oraz pod kątem poprawy wydolności i wytrzymałości mięśniowej.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 / Polityka prywatności
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności